Forskningsområder

1 - 100 ud af 454Pr. side: 100
  1. Vibe Hallundbæk Østergaard

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP

  2. xfj310 xfj310

    Lektor

    • Machine Learning - Lektor

    Person: VIP

  3. Franciscus Winfried J van der Berg

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  4. Thomas van Gemert

    Ph.d. stipendiat

    • Human-Centred Computing - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  5. sdh445 sdh445

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  6. rtc312 rtc312

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  7. fdr986 fdr986

    Postdoc

    • SODAS - Postdoc
    • Copenhagen Center for Social Data Science (SODAS)

    Person: VIP

  8. Marleen de Bruijne

    Professor

    Person: VIP

  9. Xiaomin Zhou

    Postdoc

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Postdoc

    Person: VIP

  10. Guojie Zhang

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  11. YONG ZHANG

    Tenure track adjunkt

    • Functional genomics - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  12. Zhaowu Yu

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  13. Zhuofeng Yu

    Ingen titel

    • Microbiology - Ingen titel

    Person: VIP

  14. Gaoyuan Yang

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  15. Deyang Xu

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  16. Yang Xu

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  17. Hao Xia

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  18. Stefania Xella

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  19. Sandra Stolzenbach Wæhrens

    Adjunkt

    • Design and Consumer Behavior - Adjunkt

    Person: VIP

  20. Jørgen Wojtaszewski

    Professor

    • Molekylær fysiologi - Professor

    Person: VIP

  21. Carl Winsløw

    Professor

    Person: VIP

  22. Daniel Kim Peel Wielandt

    Adjunkt

    • Forskning og samlinger - Adjunkt

    Person: VIP

  23. Jacob Weiner

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  24. Henrik C. Wegener

    Rektor

    • Rektoratet - Rektor

    Person: TAP

  25. Yinliu Wang

    Gæste ph.d. studerende

    • Terrestrial Ecology - Gæste ph.d. studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  26. Tod Waight

    Professor

    • Geologi - Professor

    Person: VIP

  27. Katarzyna Wac

    Professor

    • Human-Centred Computing - Professor

    Person: VIP

  28. Finn Kvist Vogensen

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  29. Jeppe Vinther

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  30. Brian Vinter

    Professor

    • X-ray and Neutron Science - Professor

    Person: VIP

  31. Ma. Eliza Jucar Villarino

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  32. Nanna Viereck

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  33. Madeleine Vickers

    Postdoc

    • Geologi - Postdoc

    Person: VIP

  34. Marianne Vestergaard

    Lektor

    • DARK - Lektor

    Person: VIP

  35. Peter Vestergaard

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  36. Henrik Vejre

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  37. Natalia Vazquez Manjarrez

    Postdoc

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Postdoc

    Person: VIP

  38. Marcos Antonio Vaz Salles

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  39. Thibaux Firmin F Van der Stede

    Ph.d.-studerende

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  40. Francesco Maria Valentino

    Adjunkt

    • The Cosmic Dawn Center - Adjunkt

    Person: VIP

  41. Lars Ulriksen

    Professor

    Person: VIP

  42. Linda Udby

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  43. Anders P. Tøttrup

    Vicemuseumschef

    • Forskning og samlinger - Vicemuseumschef

    Person: VIP

  44. Bruno Trevenzoli Favero

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  45. Katerina Trepekli

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc
    • Machine Learning - Postdoc

    Person: VIP

  46. Marie Katrine Traun

    Ph.d. stipendiat

    • Earth System Science Center - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  47. Else Trangbæk

    Professor emeritus

    • Idræt, individ & samfund - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  48. Anne Tietjen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  49. Emil Engelund Thybring

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  50. Anders Thorup

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  51. Genevieve Thon

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP

  52. Jan Westenkær Thomsen

    Institutleder

    • Administrationen - Institutleder

    Person: TAP

  53. Michael Kirkedal Thomsen

    Lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Lektor

    Person: VIP

  54. Sune Tjalfe Thomsen

    Adjunkt

    • Skov, natur og biomasse - Adjunkt

    Person: VIP

  55. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  56. Inge Tetens

    Professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Professor

    Person: VIP

  57. Azeem Tariq

    Postdoc

    • Plante- og Jordvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  58. Yinqi Tang

    Ph.d. stipendiat

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  59. Håkan Torbern Tagesson

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  60. Anders Søndberg Sørensen

    Professor

    • Kvanteoptik - Professor

    Person: VIP

  61. Klavs Martin Sørensen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  62. Michael Sørensen

    Institutleder, professor

    Person: TAP

  63. Søren Johannes Sørensen

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  64. Jan Sølberg

    Lektor

    Person: VIP

  65. Nina Søager

    Tenure track Adjunkt

    • Geologi - Tenure track Adjunkt

    Person: VIP

  66. Kristoffer Szilas

    Tenure track Adjunkt

    • Geologi - Tenure track Adjunkt

    Person: VIP

  67. Lykke Sylow

    Lektor

    • Molekylær fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  68. Sine Lo Svenningsen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  69. Espen Bing Svendsen

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  70. Michael Svendsen

    Sektionsleder

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Sektionsleder

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  71. Charlotte Svendler Nielsen

    Lektor

    • Idræt, individ & samfund - Lektor

    Person: VIP

  72. Jan Støvring

    Senior forskningskonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Senior forskningskonsulent

    Person: TAP

  73. Svend Stouge

    Professor emeritus

    • Forskning og samlinger - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  74. Ulrika K. Stigsdotter

    Professor MSO

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor MSO

    Person: VIP

  75. Reinhard Stelter

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  76. John Fleng Steffensen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  77. Mogens Steffensen

    Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  78. Vincent Steffan

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  79. Jan Stanstrup

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  80. Jon Sporring

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  81. Christine Benna Skytt-Larsen

    Tenure Track Adjunkt

    • Geografi - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  82. David Glavind Skovmand

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  83. Hans Skov-Petersen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor
    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  84. Simon Skov

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  85. Leif Horsfelt Skibsted

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: VIP

  86. Tor Ivan Simonsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  87. Charlotte Sigsgaard

    Akademisk medarbejder FU

    • Geografi - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  88. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  89. Jonathan Z. Shik

    Adjunkt

    • Ecology and Evolution - Adjunkt

    Person: VIP

  90. Simon Hansen Serre

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  91. Raghavendra Selvan

    Adjunkt

    • Machine Learning - Adjunkt

    Person: VIP

  92. Ole Seberg

    Sektionsleder

    • Forskning og samlinger - Sektionsleder

    Person: VIP

  93. Guy Schurgers

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  94. Ane Elise Schrøder

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 Næste