Forskningsområder

1 - 471 ud af 471Pr. side: 500
  1. Vibe Hallundbæk Østergaard

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP

  2. Franciscus Winfried J van der Berg

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  3. Thomas van Gemert

    Ph.d. stipendiat

    • Human-Centred Computing - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  4. rtc312 rtc312

    Specialkonsulent

    • Eksperimentel subatomar fysik - Specialkonsulent

    Person: TAP

  5. Marleen de Bruijne

    Professor

    Person: VIP

  6. Xiaomin Zhou

    Gæsteforsker

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Gæsteforsker

    Person: VIP

  7. Guojie Zhang

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  8. Xiaoya Zhang

    Ingen titel

    • Terrestrial Ecology - Ingen titel

    Person: VIP

  9. YONG ZHANG

    Tenure track adjunkt

    • Functional genomics - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  10. Zhuofeng Yu

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Microbiology - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  11. Gaoyuan Yang

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  12. Deyang Xu

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  13. Yang Xu

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  14. Hao Xia

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  15. Stefania Xella

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  16. Hanwen XU

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  17. Sandra Stolzenbach Wæhrens

    Adjunkt

    • Design and Consumer Behavior - Adjunkt

    Person: VIP

  18. Cedric Folkert Julien Woudstra

    Postdoc

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Postdoc

    Person: VIP

  19. Jørgen Wojtaszewski

    Professor

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  20. Carl Winsløw

    Professor

    Person: VIP

  21. Berthe Marie Willumsen

    Lektor emerita

    • Cellebiologi og Fysiologi - Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  22. Daniel Kim Peel Wielandt

    Adjunkt

    • Forskning og samlinger - Adjunkt

    Person: VIP

  23. Jacob Weiner

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  24. Yinliu Wang

    Gæste ph.d.-studerende

    • Terrestrial Ecology - Gæste ph.d.-studerende

    Person: VIP

  25. Tod Waight

    Professor

    • Geologi - Professor

    Person: VIP

  26. Anne Margrethe Wagner

    Tenure track adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  27. Katarzyna Wac

    Gæsteforsker

    • Software, Data, People & Society - Gæsteforsker

    Person: VIP

  28. Finn Kvist Vogensen

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  29. Jeppe Vinther

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  30. Ma. Eliza Jucar Villarino

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  31. Nanna Viereck

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  32. Madeleine Vickers

    ekstern

    • Geologi - ekstern

    Person: VIP

  33. Marianne Vestergaard

    Lektor

    • DARK - Lektor

    Person: VIP

  34. Henrik Vejre

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  35. Marcos Antonio Vaz Salles

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  36. Thibaux Firmin F Van der Stede

    Ph.d.-studerende

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  37. Francesco Maria Valentino

    Adjunkt

    • The Cosmic Dawn Center - Adjunkt

    Person: VIP

  38. Lars Ulriksen

    Professor

    Person: VIP

  39. Anders P. Tøttrup

    Vicemuseumchef

    • Forskning og samlinger - Vicemuseumchef

    Person: VIP

  40. Bruno Trevenzoli Favero

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  41. Katerina Trepekli

    Postdoc

    • Machine Learning - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  42. Marie Katrine Traun

    Ph.d. stipendiat

    • Earth System Science Center - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  43. Else Trangbæk

    Professor emeritus

    • Idræt, individ & samfund - Professor emeritus

    Person: VIP

  44. Ekin Tilic

    Postdoc

    • Marine Biological Section - Postdoc

    Person: VIP

  45. Anne Tietjen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  46. Emil Engelund Thybring

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  47. Anders Thorup

    Lektor emeritus

    Person: VIP

  48. Genevieve Thon

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP

  49. Jan Westenkær Thomsen

    Institutleder

    • Administrationen - Institutleder

    Person: TAP

  50. Michael Kirkedal Thomsen

    Lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Lektor

    Person: VIP

  51. Sune Tjalfe Thomsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  52. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  53. Inge Tetens

    Professor

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Professor

    Person: VIP

  54. Azeem Tariq

    Postdoc

    • Plante- og Jordvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  55. Tanvi Taparia

    Postdoc

    • Genomforskning og Molekylær Biomedicin - Postdoc

    Person: VIP

  56. Yinqi Tang

    Ph.d. stipendiat

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  57. Håkan Torbern Tagesson

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  58. Anders Søndberg Sørensen

    Professor

    • Kvanteoptik - Professor

    Person: VIP

  59. Klavs Martin Sørensen

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  60. Michael Sørensen

    Institutleder, professor

    Person: TAP

  61. Søren Johannes Sørensen

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  62. Jan Sølberg

    Lektor

    Person: VIP

  63. Nina Søager

    Adjunkt

    • Geologi - Adjunkt

    Person: VIP

  64. Kristoffer Szilas

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  65. Janelle Marie Sylvester

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  66. Lykke Sylow

    Lektor

    • Molecular Metabolism in Cancer and Ageing - Lektor

    Person: VIP

  67. Sine Lo Svenningsen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  68. Espen Bing Svendsen

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  69. Charlotte Svendler Nielsen

    Lektor

    • Idræt, individ & samfund - Lektor

    Person: VIP

  70. Jan Støvring

    Seniorforskningskonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforskningskonsulent

    Person: TAP

  71. Svend Stouge

    Professor emeritus

    • Forskning og samlinger - Professor emeritus

    Person: VIP

  72. Ulrika K. Stigsdotter

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  73. Reinhard Stelter

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  74. John Fleng Steffensen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  75. Vincent Steffan

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  76. Kim Steenstrup Pedersen

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  77. Jan Stanstrup

    Adjunkt

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  78. Jon Sporring

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  79. Daniel Spikol

    Lektor

    • Machine Learning - Lektor

    Person: VIP

  80. Christine Benna Skytt-Larsen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  81. David Glavind Skovmand

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  82. Hans Skov-Petersen

    Professor

    Person: VIP

  83. Simon Skov

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  84. Leif Horsfelt Skibsted

    Professor emeritus

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  85. Tor Ivan Simonsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  86. Charlotte Sigsgaard

    Akademisk medarbejder FU

    • Geografi - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  87. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  88. Jonathan Z. Shik

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  89. Raghavendra Selvan

    Adjunkt

    • Integrative Neuroscience - Adjunkt

    Person: VIP

  90. Ole Seberg

    Sektionsleder

    • Forskning og samlinger - Sektionsleder

    Person: VIP

  91. Guy Schurgers

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  92. Ane Elise Schrøder

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  93. Hannes Schroeder

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor
    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  94. Charlotte Vinther Schmidt

    Postdoc

    • Design and Consumer Behavior - Postdoc

    Person: VIP

  95. Inger Kappel Schmidt

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  96. Antoine Savine

    Gæsteforelæser

    Person: VIP

  97. Valkyrie Arline Savage

    Tenure track adjunkt

    • Human-Centred Computing - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  98. Karoline Sandby

    Ph.d. stipendiat

    • Fedmeforskning - Ph.d. stipendiat
    • Ernæring og Sundhed hos børn og voksne - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  99. Mikael Rørdam

    Professor, Viceinstitutleder

    Person: VIP

  100. Nina Rønsted

    Gæsteforsker

    • Forskning og samlinger - Gæsteforsker

    Person: VIP

  101. Olof Ryding

    Samlingsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Samlingsmedarbejder

    Person: TAP

  102. Camilla Østerberg Rump

    Lektor

    Person: VIP

  103. Jorge Ruiz Carrascal

    Adjungeret professor

    • Design and Consumer Behavior - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  104. Kathrin Rousk

    Tenure track adjunkt

    • Terrestrial Ecology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  105. Søren Rosendahl

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  106. Thomas Georg Roitsch

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  107. Christian Ritz

    Lektor

    • Ernæring og Sundhed hos børn og voksne - Lektor

    Person: VIP

  108. Jens Risbo

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  109. Åsmund Rinnan

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  110. Lasse Riemann

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  111. Erik A. Richter

    Sektionsleder

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Sektionsleder

    Person: VIP

  112. Katherine Richardson

    Professor

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Professor
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Professor

    Person: VIP

  113. Fergal Patrick Rattray

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  114. Christian Mac Ørum Rasmussen

    Lektor CO10

    • Forskning og samlinger - Lektor CO10

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  115. Morten Arendt Rasmussen

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  116. Sune Olander Rasmussen

    Lektor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Lektor

    Person: VIP

  117. Sandra Raimundo

    Adjunkt

    • DARK - Adjunkt

    Person: VIP

  118. Kunli Qu

    Ph.d.-studerende

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  119. Søren Præstholm

    Specialkonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Specialkonsulent

    Person: TAP

  120. Alexander Prishchepov

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  121. Anders Priemé

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  122. Marek Prachar

    Erhvervs-ph.d.

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Erhvervs-ph.d.

    Person: VIP

  123. Sara Piqueras Solsona

    Adjunkt

    • Skov, natur og biomasse - Adjunkt

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  124. Kristina Pigsborg

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  125. Stefan Piasecki

    Emeritus

    • Section for Geobiology - Emeritus

    Person: VIP

  126. Gitte Petersen

    Censor

    • Forskning og samlinger - Censor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  127. Iben Lykke Petersen

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  128. Lotte Ruegaard Petersen

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  129. Mikael Agerlin Petersen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  130. Martin Elias Pessah

    Professor MSO

    • Niels Bohr Internationale Akademi - Professor MSO
    • Astrofysik og Planetforskning - Professor MSO

    Person: VIP

  131. Joel Gustav Persson

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Geografi - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  132. Staffan Persson

    Professor

    • Planteglycobiologi - Professor

    Person: VIP

  133. Aya Tora Foged Permin

    Ph.d. stipendiat

    • Terrestrial Ecology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  134. Morten Pejrup

    Professor emeritus

    • Geografi - Professor emeritus

    Person: VIP

  135. Henrik Ærenlund Pedersen

    Lektor emeritus

    • Forskning og samlinger - Lektor emeritus

    Person: VIP

  136. Lotte Bang Pedersen

    Professor

    • Cellebiologi og Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  137. Ole Pedersen

    Professor

    • Freshwater Biology - Professor

    Person: VIP

  138. Wojciech Michal Pawlak

    Ph.d.-studerende

    • Programming Languages and Theory of Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  139. Karla Berenice Parga Martínez

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  140. Thomas Pape

    Sektionsleder

    • Forskning og samlinger - Sektionsleder

    Person: VIP

  141. Toke Emil Panduro

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  142. Rasmus Pagh

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  143. Jens Paaske

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  144. Laila Ottesen

    lektor, sektionsleder

    • Idræt, individ & samfund - lektor, sektionsleder

    Person: VIP

  145. Daniel Ortiz Gonzalo

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

  146. Annemarie Olsen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  147. Karsten Olsen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  148. Morten Tange Olsen

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor
    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  149. Søren Ingvor Olsen

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  150. Anna Karoline Junker Olesen

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  151. Rasmus Skov Olesen

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  152. Anton Stahl Olafsson

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  153. Niels Anne Jacob Obers

    Professor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Professor

    Person: VIP

  154. Jesper Nygård

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  155. Lars Nybo

    Sektionsleder

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Sektionsleder

    Person: VIP

  156. Nikolai Baastrup Nordsborg

    Institutleder

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutleder

    Person: TAP

  157. Åke Nordlund

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  158. Børge Svane Nielsen

    Teknisk leder

    • Eksperimentel subatomar fysik - Teknisk leder

    Person: TAP

  159. Dennis Sandris Nielsen

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  160. Jens Bo Nielsen

    Professor

    • Motor Control - Professor

    Person: VIP

  161. Mads Nielsen

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  162. Olaf Nielsen

    Professor

    • Functional genomics - Professor

    Person: VIP

  163. Ole John Nielsen

    Professor

    Person: VIP

  164. Ruth Nielsen

    Lektor emerita

    • Forskning og samlinger - Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  165. David Richard Nash

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  166. Gøsta Støger Nachman

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: VIP

  167. Carsten W. Müller

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  168. Jörg Helge Müller

    Lektor

    • Kvanteoptik - Lektor

    Person: VIP

  169. Maja Steen Møller

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  170. Sarah Dorthea Møller

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  171. Erik Mygind

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  172. Lisa Munk

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Afgrødevidenskab - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  173. Musemma Kedir Muhammed

    Ingen jobbeskrivelse

    Person: TAP

  174. Ole G. Mouritsen

    Professor emeritus

    • Design and Consumer Behavior - Professor emeritus

    Person: VIP

  175. Maria del Mar Moure Peña

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  176. Louise Hindborg Mortensen

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

  177. Hernan Eduardo Morales Villegas

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc
    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  178. Katrine Mohr

    Specialkonsulent

    • GLOBE Administration - Specialkonsulent

    Person: TAP

  179. Anders Michelsen

    Professor

    • Terrestrial Ecology - Professor

    Person: VIP

  180. Patience Mguni

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  181. Ole Mertz

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  182. Morten Meldgaard

    Professor

    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP

  183. Helle Mathiasen

    Professor

    Person: VIP

  184. Bruna Marques dos Santos

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  185. Charles M. Marcus

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  186. Vlad Manea

    Ph.d.-studerende

    • Human-Centred Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  187. Emil Makovicky

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Geologi - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  188. Maria Maistro

    Tenure track adjunkt

    • Machine Learning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  189. Anders Østergaard Madsen

    Lektor

    • Manufacturing and Materials - Lektor

    Person: VIP

  190. Corrie Madsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  191. Jesper Johannes Madsen

    Forskningsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Forskningsmedarbejder

    Person: TAP

  192. Lene Møller Madsen

    Lektor

    Person: VIP

  193. Morten Bo Madsen

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  194. Hugo Andrés López

    Adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Adjunkt

    Person: VIP

  195. Jesper Lundbye-Jensen

    Lektor

    • Bevægelse og Neurovidenskab - Lektor

    Person: VIP

  196. Leila Lo Leggio

    Professor

    Person: VIP

  197. Michael Lisby

    Professor

    • Functional genomics - Professor

    Person: VIP

  198. Katrine Lindvig

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  199. Bent Erik Kramer Lindow

    Samlingsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Samlingsmedarbejder

    Person: TAP

  200. Kai Li

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  201. Mogens Levinsen

    Lektor emeritus

    • Biokompleksitet - Lektor emeritus

    Person: VIP

  202. Xueyuan Leng

    Postdoc

    • Duxin Group - Postdoc

    Person: VIP

  203. Kim Lefmann

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  204. Antoine Lecocq

    Adjunkt

    • SOBI - Adjunkt

    Person: VIP

  205. Marie Lautrup

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  206. Bo Wegge Laursen

    Professor

    Person: VIP

  207. Steffen Lauritzen

    Professor emeritus

    Person: VIP

  208. Marie Lau Florin

    Web- og kommunikationsmedarbejder

    • Skovskolen - Web- og kommunikationsmedarbejder

    Person: TAP

  209. Anders Lassen

    Ekstern lektor

    • Datalogisk Institut - Ekstern lektor

    Person: VIP

  210. Erik Hviid Larsen

    Professor emeritus

    • Molecular Integrative Physiology - Professor emeritus

    Person: VIP

  211. Ken Friis Larsen

    Lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Lektor

    Person: VIP

  212. Kirsten Kolbjørn Larsen

    Adjunkt

    • Centre for Star and Planet Formation - Adjunkt

    Person: VIP

  213. Klaus Steenberg Larsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  214. Sine Larsen

    Professor Emerita

    Person: VIP

  215. Rene Lametsch

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  216. Ian Henry Lambert

    Lektor emeritus

    • Cellebiologi og Fysiologi - Lektor emeritus

    Person: VIP

  217. Ferdinand Kuemmeth

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  218. Michael Kuhl

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  219. Lukasz Krych

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  220. Lone Søderkvist Kristensen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  221. Gyula Mate Kovács

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  222. Christoph Korte

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  223. Heidi Helena Korhonen

    Ekstern forsker

    • DARK - Ekstern forsker

    Person: VIP

  224. Susanne Knøchel

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  225. Frederik Ravn Klausen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  226. Annelise Helene Kjøller

    Emerita

    • Microbiology - Emerita

    Person: VIP

  227. Rasmus Kjøller

    Lektor

    • Terrestrial Ecology - Lektor

    Person: VIP

  228. Rasmus Kjøbsted

    Adjunkt

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  229. Helle Astrid Kjær

    Projektkoordinator

    • Is-, Klima- og Geofysik - Projektkoordinator

    Person: VIP

  230. Kurt H. Kjær

    Professor

    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP

  231. Kristian Kjellerup Kjeldsen

    Gæsteforsker

    • Section for Geogenetics - Gæsteforsker

    Person: VIP

  232. Lars Pødenphant Kiær

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • SOBI - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  233. Kjartan Münster Kinch

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  234. Bente Kiens

    Professor

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  235. Bekzod Khakimov

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  236. Bat-El Menadeva Karpantschof

    Gæsteforsker

    • Design and Consumer Behavior - Gæsteforsker

    Person: VIP

  237. Patrik Karlsson Nyed

    Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  238. Gopal Karemore

    Specialist i billedanalyse

    • Protein Imaging Platform - Specialist i billedanalyse

    Person: TAP

  239. Anke Ninija Karabanov

    Lektor

    • Bevægelse og Neurovidenskab - Lektor

    Person: VIP

  240. Marie-Louise Kampmann

    Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  241. Heidi Svenningsen Kajita

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  242. Eigil Kaas

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  243. Gertrud Jørgensen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  244. Jes Kristian Jørgensen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  245. Søren Jøndrup

    Lektor emeritus

    Person: VIP

  246. Leneisja Dennie Marija Jungsberg

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  247. Anders Drud Jordan

    Chef for Design og digital produktion

    • Udstillinger og publikum - Chef for Design og digital produktion

    Person: TAP

  248. Ib Johnsen

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: VIP

  249. Kristoffer Enøe Johansson

    Adjunkt

    • Biomolecular Sciences - Adjunkt

    Person: VIP

  250. Katja Salomon Johansen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  251. Marcel Skejovic Joehnke

    Adjunkt

    • Food Analytics and Biotechnology - Adjunkt

    Person: VIP

  252. Christian Benjamin Joas

    Lektor

    Person: VIP

  253. Yi Jiao

    Postdoc

    • Terrestrial Ecology - Postdoc

    Person: VIP

  254. Lene Jespersen

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  255. Åse Jespersen

    Emerita

    • Marine Biological Section - Emerita

    Person: VIP

  256. Martin Rudbeck Jepsen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  257. Thomas Elbenhardt Jensen

    Lektor

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  258. Louise Isager Ahl

    Projektmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Projektmedarbejder

    Person: TAP

  259. Richard Ipsen

    Professor

    • Mejeri, kød og planteproduktteknologi - Professor

    Person: VIP

  260. Christian Igel

    Professor

    • Machine Learning - Professor

    Person: VIP

  261. Victor Rodrigo Ibarra Chavez

    Postdoc

    • Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  262. Jim Høyer

    Specialkonsulent

    Person: TAP

  263. Erik Høg

    Lektor emeritus

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor emeritus

    Person: VIP

  264. Jens Thorvald Høeg

    Lektor emeritus

    • Marine Biological Section - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  265. Christine Schøtt Hvidberg

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  266. Nicholas Gauguin Houghton-Larsen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  267. Anni Bygvrå Hougaard

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  268. Mikkel Toft Hornum

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  269. Stéphanie Horion

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  270. Paul Martin Holm

    Lektor emeritus

    • Geologi - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  271. Tenna Holgersen Bryde

    Videnskabelig assistent

    • Sakamoto Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  272. Else Kay Hoffmann

    Emerita

    • Cellebiologi og Fysiologi - Emerita

    Person: VIP

  273. Jens Hjorth

    Professor

    • DARK - Professor

    Person: VIP

  274. Christy Anna Hipsley

    Adjunkt, Gæsteforsker

    • Ecology and Evolution - Adjunkt
    • Section for Evolutionary Genomics - Gæsteforsker

    Person: VIP

  275. John Hertz

    Emeritus

    • Biokompleksitet - Emeritus

    Person: VIP

  276. Lise Byskov Herslund

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  277. Daniel Hershcovich

    Tenure track adjunkt

    • Machine Learning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  278. Lena Hermesdorf

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  279. Mariusz Maria Hermansdorfer

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  280. Carlos Henriquez Olguín

    Postdoc

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  281. Christian Bugge Henriksen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  282. Arne Henningsen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  283. Fritz Henglein

    Professor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Professor

    Person: VIP

  284. Ylva Hellsten

    Professor

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  285. Jacob Heilmann-Clausen

    Lektor

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Lektor
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Lektor

    Person: VIP

  286. Per Hedegård

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  287. Changling He

    Seniorforsker

    • Geografi - Seniorforsker

    Person: TAP

  288. Linnea Worsøe Havmøller

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  289. Frank Hauser

    Lektor

    • Cell- and Neurobiology - Lektor

    Person: VIP

  290. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  291. Troels Haugbølle

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  292. Tue Hassenkam

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor

    Person: VIP

  293. Rasmus Hartmann-Petersen

    Professor

    • Biomolecular Sciences - Professor

    Person: VIP

  294. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  295. Anders Johannes Hansen

    Institutleder, Professor

    • GLOBE Administration - Institutleder
    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP, TAP

  296. Høgni Kalsø Hansen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  297. John Renner Hansen
    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor, Tidligere

    Person: VIP

  298. Jørgen Beck Hansen

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  299. Klaus Hansen

    Lektor emeritus

    • Datalogisk Institut - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  300. Nikolaj Lervad Hansen

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  301. Per Juel Hansen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  302. Peter Henrik Hansen

    Professor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor

    Person: VIP

  303. Peter Lundsgaard Hansen

    Underviser

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Underviser

    Person: VIP

  304. Åse Solvej Hansen

    Lektor emeritus

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  305. Eusun Han

    Adjunkt

    • Afgrødevidenskab - Adjunkt

    Person: VIP

  306. Steen Hammerum

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  307. Ole Hammerich

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  308. Shashank Gupta

    Ingen jobbeskrivelse VIP

    • Microbiology - Ingen jobbeskrivelse VIP

    Person: VIP

  309. Cornelis (Cok) Grimmelikhuijzen

    Professor

    • Cell- and Neurobiology - Professor

    Person: VIP

  310. Ourania Gouseti

    Lektor

    • Food Analytics and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  311. Lasse Gliemann

    Lektor

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  312. Sandra Gentin

    Studielektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Studielektor

    Person: VIP

  313. Jonas Geldmann

    Adjunkt

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Adjunkt
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Adjunkt

    Person: VIP

  314. Melanie Ganz-Benjaminsen

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  315. Jens Jørgen Gaardhøje

    Professor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor

    Person: VIP

  316. Johan Peter Uldall Fynbo

    Professor

    • The Cosmic Dawn Center - Professor

    Person: VIP

  317. Michael Bom Frøst

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  318. Jens Frydenvang

    Adjunkt

    • Centre for Star and Planet Formation - Adjunkt

    Person: VIP

  319. Mikkel Fruergaard

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  320. Andreas Mæchel Fritzen

    Adjunkt

    • August Krogh Sektionen for Molekylær Fysiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  321. Ib Friis

    Professor emeritus

    • Forskning og samlinger - Professor emeritus

    Person: VIP

  322. Niels-Ulrik Frigaard

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  323. Thomas Friborg

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  324. Kristine Freude

    Lektor

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Lektor

    Person: VIP

  325. Jesper Allan Frederiksen

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  326. Brian Lund Fredensborg

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  327. Mads Friis Frand-Madsen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  328. Sara Folvig

    Fuldmægtig

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Fuldmægtig

    Person: TAP

  329. Niels Fold

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  330. Mogens Flensted-Jensen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  331. Karsten Flensberg

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  332. Marie Fialova

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  333. Catarina Fernandes

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  334. Rasmus Fensholt

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  335. Henry James Evans

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  336. Valentina S Espinoza Fernández

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  337. Verner Brandbyge Ernstsen

    Ekstern lektor

    • Geografi - Ekstern lektor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  338. Kenny Erleben

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  339. Kasper Engholm-Keller

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  340. Søren Balling Engelsen

    Professor

    • Food Analytics and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  341. Claus Emmeche

    Lektor

    Person: VIP

  342. Lars Ellgaard

    Professor

    • Biomolecular Sciences - Professor

    Person: VIP

  343. Boris Düdder

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  344. David Alejandro Duchene Garzon

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc
    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  345. Tongyun Du

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  346. Jens Dolin

    Professor emeritus

    Person: VIP

  347. Peter Ditlevsen

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  348. Peng Ding

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  349. Cristian De Gobba

    Gæsteforsker

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  350. Stefano De Dominicis

    Tenure track adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  351. Niels Daugbjerg

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  352. Sune Darkner

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  353. Torben Dam

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  354. Tais Wittchen Dahl

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor

    Person: VIP

  355. Robert Dagil

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  356. Carla Ximena Colque-Little

    Ph.d.-studerende

    • Afgrødevidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  357. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  358. Clara Clipet-Jensen

    Ph.d. stipendiat

    • Afdeling for Epidemiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  359. Kirsten Seestern Christoffersen

    Professor

    • Freshwater Biology - Professor

    Person: VIP

  360. Andreas Aagaard Christensen

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  361. Yan Cheng

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  362. Dereck Edward Winston Chatterton

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  363. Josue Leonardo Castro Mejia

    Adjunkt

    • Microbiology and Fermentation - Adjunkt

    Person: VIP

  364. Trine Agervig Carstensen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  365. Damon James Carrad

    ekstern

    • Faststoffysik - ekstern

    Person: TAP

  366. Ingeborg Callesen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  367. Isabel Calabuig

    Projektleder

    • Forskning og samlinger - Projektleder

    Person: TAP

  368. Susanne Gjedsted Bügel

    Professor

    • Forebyggende og Klinisk Ernæring - Professor

    Person: VIP

  369. Lars Båstrup-Spohr

    Tenure track adjunkt

    • Freshwater Biology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  370. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  371. Mauricio Bustamante

    Adjunkt

    • Niels Bohr Internationale Akademi
    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Adjunkt

    Person: VIP

  372. Anne Gravsholt Busck

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  373. Ann-Sophie Buchardt

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  374. Hans Henrik Bruun

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  375. Jesper Bruun

    Lektor

    Person: VIP

  376. Thilde Bech Bruun

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  377. Eva Honnens de Lichtenberg Broge

    Gæsteforsker

    • Design and Consumer Behavior - Gæsteforsker

    Person: VIP

  378. Rikke Brandt Broegaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  379. Ole Bjørn Brodnicke

    Ph.d. stipendiat

    • Marine Biological Section - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  380. Rasmus Bro

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  381. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  382. Valeria Borsotti

    Ph.d.-studerende

    • Human-Centred Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  383. Koos Boomsma

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  384. Hans Bonde

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  385. Pernille Bjørn

    Professor

    • Human-Centred Computing - Professor

    Person: VIP

  386. Emil Bjerrum-Bohr

    Lektor

    • Niels Bohr Internationale Akademi - Lektor
    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Lektor

    Person: VIP

  387. Christian J. Bjerrum

    Professor MSO

    • Geologi - Professor MSO

    Person: VIP

  388. Torben Birch-Thomsen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  389. Marta Bevilacqua

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  390. Christian Berg

    Professor emeritus

    Person: VIP

  391. Rune W. Berg

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  392. Rune Bolding Bennike

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  393. Jesper Bendix

    Professor

    Person: VIP

  394. Pól Martin Bendix

    Lektor

    • Biokompleksitet - Lektor

    Person: VIP

  395. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  396. Krutika Bavishi

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  397. Rodrigo Pinheiro Bastos

    Videnskabelig assistent

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig assistent

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  398. Jørgen P. Bansler

    Professor emeritus

    • Software, Data, People & Society - Professor emeritus

    Person: VIP

  399. Jens Bangsbo

    Centerleder, professor

    • August Krogh Sektionen for Human Fysiologi - Centerleder, professor

    Person: VIP

  400. Tonci Balic Zunic

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  401. Christoffer Olling Back

    Ph.d.-studerende

    • Software, Data, People & Society - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  402. Lasse Baaner

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  403. Lina Avila Clasen

    Ph.d. stipendiat

    • Terrestrial Ecology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  404. James Emil Avery

    Gæsteforsker

    • Programming Languages and Theory of Computing - Gæsteforsker

    Person: VIP

  405. Henriette Elisabeth Autzen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  406. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  407. Lise Arleth
    • X-ray and Neutron Science - Professor, Tidligere

    Person: VIP

  408. George Antunes Pacheco

    Gæsteforsker

    • Section for Evolutionary Genomics - Gæsteforsker
    • Section for Evolutionary Genomics - Gæsteforsker

    Person: VIP

  409. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  410. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  411. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  412. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  413. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  414. Hanne Andersen

    Professor

    Person: VIP

  415. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  416. Maj Munch Andersen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  417. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  418. Søren Stig Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  419. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  420. Danillo Alvarenga

    Postdoc

    • Terrestrial Ecology - Postdoc

    Person: VIP

  421. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  422. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  423. Gül Akıllıoğlu

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  424. Nadja Ahrentløv

    Ph.d. stipendiat

    • Cell- and Neurobiology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  425. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  426. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  427. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP